Догляд та експлуатація за виробами з нержавіючої сталі
Обладнання з нержавіючої сталі відрізняється довгим терміном служби, практичністю та презентабельним зовнішнім виглядом. Однак за неналежних умов використання, навіть такий матеріал швидко прийде в непридатність.
Якщо ви збираєтеся користуватися обладнанням з нержавіючої сталі, спочатку промийте робочу поверхню за допомогою теплої води, що розведена з милом. Потім промийте очищене місце чистою водою і витріть його насухо.
Починайте процес миття виробу з нержавіючої сталі відразу, як тільки закінчите його використовувати. Якщо ви допустите висихання забруднень або залишків їжі, видалити їх буде значно складніше. А якщо при цьому ви відмовитеся від застосування щадних засобів на користь грубих залізних щіток, нержавіюча сталь буде пошкоджена і швидко зіпсується.
Як не можна очищати та користуватися виробами з нержавіючої сталі
Не користуйтеся під час чищення речовинами та миючими засобами, до складу яких входять абразивні частинки чи пісок. Ці тверді дрібнозернисті об’єкти можуть легко подряпати поверхню виробу. Те саме стосується жорстких щіток і губок, а також інших предметів та засобів, призначених для грубого очищення поверхонь.
Не рекомендується використовувати речовини, до складу яких входять кислоти та хлориди. Вони пошкодять металоконструкцію, а також вступлять у хімічний зв’язок з нержавіючою сталлю, чим зіпсують її і призведуть до непридатності. На поверхні з’являться сліди окиснення, тому експлуатувати таку металоконструкцію ви більше не зможете.
Не використовуйте предмети або обладнання, виготовлені з інших металів, якщо разом з ними експлуатуватимуться вироби з нержавіючої сталі. Вони можуть залишити на поверхні з нержавіючої сталі механічні пошкодження, які легко пошкодять оксидну плівку.
Через це нержавіюча сталь неминуче зазнає корозії. Термін служби таких пошкоджених виробів значно нижчий, тому незабаром вам доведеться проводити їхню заміну.
Засоби для правильного та високоефективного очищення нержавіючої сталі
Якщо ви не дотримуватиметеся вищезгаданих правил і рекомендацій, вироби з нержавіючої сталі будуть зіпсовані. На них передчасно з’являться подряпини, сліди окиснення, різні ушкодження та інші фактори, що зіпсують металоконструкції та обладнання.
Щоб виконувати ефективне чищення, вам достатньо використати відповідні засоби. Існує п’ять їх різновидів, які допоможуть вам правильно очищати нержавіючу сталь.
-
Domax. Засіб для чищення та подальшого полірування продукції з нержавіючої сталі. Виробник – Domal, Німеччина.
-
Kochfeld. Очищує вироби, залишаючи легку захисну плівку. Delta Pronatura, Німеччина.
-
Top house. Ефективно видаляє забруднення, захищає обладнання та вироби з нержавіючої сталі. Domal, Німеччина.
-
Шуманить. Руйнує і видаляє жири, не впливаючи на нержавіючу сталь. Bagi ltd, Ізраїль.
-
Блиск стали. Чистить поверхню, видаляє забруднення, захищає вироби з нержавіючої сталі при їх подальшій експлуатації. “Хімпобутконтраст”, Росія.
Правильне зберігання металоконструкцій та виробів з нержавіючої сталі
Якщо у вас є вироби, металоконструкції або обладнання з нержавіючої сталі, зберігати їх слід в упаковці. Розміщувати їх необхідно у захищеному від пилу, вологи та різних забруднень, чистому приміщенні.
Зберігання виробів з нержавіючої сталі на відкритому повітрі — потенційно небезпечна витівка. Існує ризик:
-
появи конденсату на виробах;
-
забруднень нержавіючої сталі піском або пилом;
-
механічне пошкодження продукції.
Продукцію слід помістити у паперові листи, а також обмотати водонепроникною плівкою. Для додаткової безпеки вам слід повністю виключити взаємодію продукції з нержавіючої сталі з поверхнями конструкцій, виробів та обладнання, виготовлених з металів, які не мають антикорозійних властивостей. Це підвищить захист виробів, збереже їх високу якість та первісний вигляд..